Chceš něco změnit? Začni pozvolna, ale hned.

Asi jste v životě zažili okamžiky, kdy jste si řekli, že už by bylo dobré se do toho pustit. Dospěli jste do stavu, kdy cítíte, že je potřeba něco udělat, ale hledáte energii pro to začít. Nebo jste ji našli, ale za pár dní jste to vzdali. Usoudili jste, že na to nemáte.

Zažíval jsem to taky, ale dnes už vím, že není téměř nic, co by nešlo. To NE máme jen v našich hlavách. Tak třeba jste se možná rozhodli dělat něco pro své tělo poté, co jste si stoupli na váhu. A že začnete cvičit, třeba dřepy či kliky.

V podobné situaci jsem byl asi před dvěma roky, kdy jsem se rozhodl, že je třeba začít, že už toho bylo dost. Začal jsem hned, ale zlehka. Ráno jsem si udělal deset dřepů. Řeknete si, vždyť to je sranda. Taky že ano. Druhý den ráno, znovu deset dřepů. Sranda. Uběhl týden a v pondělí ráno jsem si dal jeden navíc. Pohoda. Jedenáct dřepů v pondělí, v úterý,...až do neděle. Dávačka. A další pondělí už 12...Když jsem denně cvičil 40 dřepů denně (jako dávačka to nezní), tak jsem zabrzdil (nějak mě začala “povrzávat” kolena).

Můžete takto dělat kliky či cvičit něco dalšího. Každopádně týdenní přidávání vždy jedné věci navíc se mi velmi osvědčilo.

Takto jsem to zkusil i u jiných činností. Třeba u běhu. První den jsem si dal na pohodu pár stovek metrů. A po čase klidně i 5 km (vím, že to nic není, ale když jste běh nikdy v životě nemilovali, tak je to dost velký úspěch). A nebo u otužování. Dejte si 10 vteřin studenou sprchu ráno každý den. A pak přidáváte a přidáváte. Je to výborná zkušenost a skvělý start nového dne.

A tak je je to i v běžném životě.

Chceš-li něco změnit, tak prostě začni. Pomalu. Udělej, co ti přijde snadné a nijak významně tě neomezí. Pár dní to opakuj a pak pozvolna přidej. Uvidíš, jaký dobrý pocit z toho budeš mít.

Čím chci inspirovat?

Chceš změnu? Chceš něčeho dosáhnout? Začni pomalu a hned.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.