Inspirativní víkend

Objevil jsem na Hearth.net komunitu ambasadorů radosti a jednoho večera při trošce dobrého vína jsem si dodal kuráž a napsal motivační dopis s žádostí o přijetí do této komunity. Sdílel jsem svůj pozdrav, hledání své vize i příběh kolegy Michala o poselství radosti. Následovalo pozvání do Heartu v Praze, kde jsem si s popovídal s pár lidmi, náhodou mě zrovna zapojili do uživatelského testování aplikace a nakonec jsem byl mezi ambasadory přijat.

Co mě však inspirovalo k napsání tohoto článku se odehrálo poslední říjnový víkend 2017, kdy jsem se jako ambasador radosti zúčastnil společného setkání ambasadorů ve Veselici v blízkosti Českého ráje v prostředí zdejší permafarmy. V podstatě jsem při příjezdu nikoho neznal a nakonec se mi v neděli odtud ani nechtělo. Měl jsem možnost jíst po celou dobu pouze veganskou stravu. Překvapilo mě, že lze takto vyrobit svíčkovou, palačinky či vaječnou pomazánku bez vajíček. Pochopil jsem, co to je permafarma.

Co bylo pro můj další život nejvíce inspirující, bylo setkání s ostatními ambasadory. Při společných workshopech jsme měli příležitost se blíže poznat, sdílet svoje pocity a názory. Bylo krásné vidět, kolik lidí se veze na stejné vlně jako já a jak s tím kdo pracuje. Někdo píše knihy, básně či písně jako třeba Michal Čagánek (http://prameninspirace.cz/o-mne/). Pedro mě zase zasvětil do tajů couchsurfingu či qigongu. Další, Radek Horák, přednáší o ekonomii daru a snaží se ji uvést do života. Zajímavé bylo i povídání Libora Malého, zakladatele, který to všechno zatím financuje.

Princip darování a přijímaní jsme si ukázali i v praxi. Nabídl jsem svoje znalosti pozemků a katastru, které udělaly překvapivě radost hned třem lidem. Moje přání s pomocí s angličtinou bylo taktéž vyslyšeno.

Nejvíce inspirativní nejen pro mě, ale pro všechny, byl Jakub Beníšek. Z něj radost a energie úplně čišela. Povídal nám o tom, že žije krásný život v ráji. Nejdříve jsme ho brali jako podivína, po pár rozhovorech s ním však musím říct, že takového osvíceného človíčka jsem ještě neviděl. A co si myslíte, že dělá? Žije životem novodobého poustevníka v místnosti 3x3 m v Brdech. Má počítač, mobil, transparentní účet, hraje na harmoniku, pomáhá lidem v okolí, vytěsnil slovo majetek ze svého života, peníze potřebuje jen na to, aby zaplatil zdravotní pojištění a alimenty na svoji dcerku. Sociální dávky nepobírá, živí se příležitostně prací u lidí, kteří ho nechají i najíst. Tento mladík nám všem otevřel oči, to jak zářil štěstím je nepopsatelné, to se musí zažit. Dokonce má i svůj web http://www.centrum0.cz. Po rozhovoru s ním si uvědomíte ještě víc myšlenku, že hnát se za penězi a majetkem nás neučiní šťastnými. Tak až vám bude v životě opravdu nejhůře, tak si na to vzpomeňte a navštivte Jakuba v jeho ráji. V Brdech.

Setkání ambasadorů

Čím chci zde inspirovat:

Naslouchejte ostatním lidem a učte se moudrosti i z jejich příběhů.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.