Klid a pohoda

Možná si často v životě říkáte, že nemám čas, že nestíhám, stále se někam honím, jsem z toho unavený. Ano, toto je dnešní doba a uspěchaný svět. Nemáme čas se chvíli zastavit, užívat si radosti z žití.

Podobné pocity mívám také. Postupně jsem našel cestu, jak s tím naložit. Ve svém životě jsem si vytvořil prostor, kdy můžu být chvíli v klidu, na nic nemyslet a jen se těšit z bytí a krás tohoto světa. 

Každé ráno, když vstanu, tak si několik desítek minut cvičím. Zaujal mě Čchi-kung. Chvíli se protáhnu a pak zařadím pár cviků Čchi-kungu a pak chvíli medituji. Jen tak sedím a nemyslím na nic. Jen na to, že jsem zrovna tady a teď a je mi dobře. Pomáhá mi to uklidnit mysl a naladit se pozitivně na nový den.

Vypozoroval jsem u sebe, že pokud se takto naladím, tak během dne jsem v klidu, zvládám i těžké úkoly s lehkostí a úsměvem. Když ale cvičení vynechám, den je ve stresu a končím ho značně unaven a bez energie.

Úplně nejlepších “dobití” dosahuji na cvičeních Gábiny Duškové. Ve skupině je vždy cítit ještě více energie než pokud cvičím sám. Odcházím od tam jako znovuzrozený. S úplně vymazanou hlavou.

A krásně se cítím venku. Jen tak si sednu na lavičku v našem židlochovickém parku. Poslouchám ptáky a šumění větru a pozoruji stromy, květiny, zvěř. A na nic nemyslím. Prostě si užívám klidu a pohody.

A jak to máš ty?

Čím chci inspirovat:

Cítíš se utahaný, uspěchaný. Zastav se!

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.