Co si přečíst?

Je poněkud zvláštní okamžik. Je noc a já tu popíjím pivko k 6. výročí vzniku naší firmy. Diskutuji s kolegy o všem možném a tu jeden kolega mi vrací knihu, kterou jsem zapůjčil před časem dnes už bývalému kolegovi. A to celé se rozproudilo ve velice zajímavé sdílení, které mám chuť okomentovat a popsat.

Jeden z prvních kroků v rámci mého životního “probuzení” bylo, že jsem začal více číst. Knížky, které mě inspirovaly a někam nasměrovaly. A k těm prvním patří knihy jednoho francouzského autora, kterého jsem si velmi oblíbil. Jmenuje se Laurent Gounelle.

Svoje životní zkušenosti z docela různorodých prostředí přetavil do fascinujících románů. Nebudu a nechci tu dělat propagandu. Pokud ale toužíte alespoň trošku po změně ve svém životě, tak se začtěte do jedné z níže uvedených knih. Mě osobně dost pomohly ve vnímání prožitků tohoto světa.

Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Toto je sice druhá z knih tohoto autora, ale zaujala mě asi nejvíce. Je z dnešní doby a autor zde skloubil docela zajímavý příběh, kam schoval prvky a praktiky, které se používají v rámci osobního rozvoje. Prostě ideální čtení pro někoho, kdo cítí, že chce v životě udělat změnu, poznat více sám sebe. A všechny cesty se mu zdají moc drastické či moc ezoterické.

A objevíš poklad, který v tobě dřímá

Nyní jdu k dalšímu významnému milníku tohoto autora. Hledáte svůj vztah k teologii, k náboženství? Tato kniha mi dala spoustu odpovědí a její vyznění velice koreluje s mými zkušenostmi. Jsou zde dva extrémní póly, které mě v četbě poněkud rušily. Občasně mi děj přišel až moc nereálný a absurdní. Na druhou stranu jsou pasáže, kdy se jde hodně ke kořenům náboženství, které už jsem úplně nepobíral. Rozhodně však doporučuji vydržet až do konce, stojí to rozhodně za to.

Další knihy tohoto autora rozhodně stojí také za přečtení, ale v procesu mého životního posunu neměly už takový význam jako předchozí dvě knihy:

Muž, který chtěl být šťastný

Den, kdy jsem se naučil žít

Filozof, který nebyl moudrý

Čím chci inspirovat?

Četbou knih. Přečtěte si něco třeba od Laurenta Guounella. Třeba vás to posune v životě dál a pomůže najít odpovědi na některé otázky. Tak jako mě.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.