Koupání a hody

Kdo mě zná, ví, že jsem takový aktivní. Miluji svoji rodinu, svoje město, svoji práci, svoje koníčky a vše tak různě mezi sebou spojuji a hraji si s tím. Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, že to je přesně to, proč jsem na tomto světě. Vize, která se mi vyjevila v dubnu 2016 v lese zní jasně: “Chci spojovat lidi a rozdávat při tom radost pro lepší svět.”

Jeden z mých příběhů se odehrál v září roku 2017. Již nějaký ten rok jsme pořádali u nás v Židlochovicích hody. Jelikož jsem místní patriot, starosta pořádajícího Sokola Židlochovice a kapelník dechové hudby Blučiňáci, tak je z toho jasné, že tato akce, spojující všechny moje koníčky, přátele či sousedy je něco, na co se těším a do čeho dávám během roku asi nejvíc energie. A právě hody roku 2017 to potvrdily dokonale.

Celé to  vlastně odstartovalo již rok před tím. Tehdy jsem v euforii z toho, kolik nám přišlo na sobotní zábavu lidí, prohlásil, že jestli tu magickou hranici v počtu platících návštěvníků zlomíme, tak se půjdu vykoupat do řeky. Minulo mě to o pouhých 6 platících!

No a v roce 2017 už nebylo o čem diskutovat. Hranici jsme zlomili o plných 200 návštěvníků. Byť jsem se v tomto roce nevsadil, neohlásil podobnou výzvu, tak nebylo proč váhat. Jdu prostě do toho, bude alespoň nějaká legrace. A ta k hodům prostě patří.

Na závěr nedělní odpolední zábavy jsem vyhlásil, že o půl deváté večer je sraz na mostě, že se jdeme koupat. Domluvil jsem kapelu, která na hodech hrála, Lácaranku. Ta vyhrávala na mostě, dole pod ním se nás koupalo ve Svratce hned několik. Přidal se i náš starosta. Zážitek to byl natolik silný, že jsem ohlásil, že to budeme opakovat každoročně.

A od té doby se každým rokem na hodovou neděli koupe partička mlaďochů včetně mě ve Svratce.

Energii celého zážitku jsem zachytil do Facebookového postu, který jsem uveřejnil hned po koupání (na fotce mě zachytil soused Radek Motlíček). I s odstupem je z něj cítit energie :

A hody máme za sebou. Všem chci moc poděkovat, byly to nádherné tři dny. Užil jsem si to jako pořadatel, jako muzikant, jako hostitel a nejvíc, překvapivě, jako náhradní stárek. Zavedl jsem novou tradici pohodového koupání ve Svratce, zašel si jako stárek ke své stárce na senzační oběd (s celou svojí rodinou), díky našemu faráři zažil i nádhernou hodovou mši. Ale největší radost mám z toho, když mi jedna stárečka děkovala, že jsem ji naučil tančit doleva. I Židlochovice. I music.... Já vás prostě všechny miluji...Radujte se z každé maličkosti.”

Čím chci inspirovat?

Svým životem. Jo a zkuste se vykoupat v řece, je to fajn!

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.