Krásný a radostný

Jsou to tak 3 roky, kdy jsem více přemýšlel, jak si svůj život udělat radostnější. Člověk se tak nějak plácá životem a říká si, že jako dítě se přece mnohem více usmíval, užíval si život, radoval se.

V té době jsem se poznal se SIDem, svým koučem. Ten mě naťukl a odkryl pro můj život zcela klíčovou myšlenku. Co do světa dáváš, to dostaneš. Je to vlastně zákon akce a reakce. Od té doby jsem se na to zaměřil a funguje to opravdu všude okolo nás. A protože jsem v té době cítil, že mi v životě chybí radost, tak mi to otevřelo cestu, co s tím udělat.

Co jsem se v té době také naučil a dodneška se podle toho řídím a chovám, že pokud chcete něco v životě změnit, tak začněte hned! A pomaličku a pravidelně.

Proto když jsem přemýšlel, jak začít s dáváním radosti tomuto světu, napadl mě pozdrav. Je to takový malý krůček, drobnost, kterou změníte a děláte-li to pravidelně, tak si to postupně zakotvíte ve svém životě. Do svého pozdravu jsem dal celé své srdce, nyní přeji všem “Krásný a radostný den”.

Dodnes nemám koule na to, abych takto začal oslovovat neznámé lidi na ulici. I když bych asi možná měl. Začal jsem proto tehdy u svých kolegů v naší svobodné firmě. Dodneška s tímto pozdravem přicházím do práce a na celý openspace doslova křičím: “Krásné a radostné ráno”. Číhám i na později přicházející kolegy a stejný pozdrav jim dávkuji hned, jak za sebou zabouchnou vstupní dveře.

Nejzajímavější je to s nováčky. Ti často koukají, co to je za šílence, co je takto zdraví. Když jim ale časem povyprávím tento svůj příběh, tak se hned další den nadšeně přidají. Jednoho nováčka jsem dokonce dostal do rozpaků. U nás do práce si totiž chodí lidi, kdy chtějí. Něco jako pracovní doba vlastně neexistuje.  A když jste ve firmě pár dní a nějaký kolega vám každé dopoledne v 11 hodin počastuje při příchodu pozdravem “Krásné a radostné ráno”, tak se domníváte, že si z vás tropí šprťouchlata a že by bylo asi lepší chodit dříve. A přitom mu při nástupu říkali, že je to svobodná firma a může chodit, kdy chce :)

Ten pozdrav se do naší firmy doslova zakousl. Pronikl i do světa našich internetových komunikačních kanálů. A jak jinak by s tím naložila mladší generace než, že ho používá ve zkratkovité podobě. Občasně se vám tak v chatu místo ahoj objeví “KRR” či “KRD”.

Pozdrav používám v patičce svých emailů a občasně takto zaskočím některé nové klienty. Někdy mám pracovně příležitost předstoupit před větší množství lidí, naše klienty, představit jim nějaké novinky v naší appce či je školím. Začínám ji rovněž tímto pozdravem. Dokonale si tím naladím publikum.

Pravda je, že když reagujete na nějakou nepříjemnost, nějakou stížnost, tak odpověď s podpisem a přáním krásného a radostného dne působí docela zvláštně. Ale co už? Přece si člověk nebude kazit den. Vždyť přece každý den může být krásný a radostný. Záleží to jen a jen na nás.

A nyní k dnes již legendární historce, jak se mi ta radost po čase z toho světa vrátila zpátky. Jednoho dne dopoledne mi totiž napsal kolega Michal Z. o své cestě do práce:

"Ahoj Oldo,

povím ti příhodu, která se mi dnes stala při cestě do práce. Na Šelingráku jsem projel kolem ostrůvku šaliny a pokračoval dolů po Husově směrem na Nové sady, když mě zrcátkem nabralo předjíždějící auto a trochu mě rozkolísalo, naštěstí nešlo o nic vážného. Hrozně mě to namíchlo, celou cestu až k Rondu jsem přemýšlel, jak dotyčného sepsuju, ponížím a zasypu nadávkami toho nejhrubšího zrna.

A když jsem mu konečně zaklepal na okýnko, tak nějak to ze mě všechno vyprchalo a první věta, kterou jsem mu řekl, byla "Krásné radostné ráno!". Ještě loni touto dobou bychom se určitě šeredně dohádali, načež by kvůli nám zkolabovala doprava.

A tak ti děkuju a přeju krásný radostný víkend!

Michal”

No neměli byste z takového emailu radost? Hned je ten svět pak krásnější a radostnější.

Čím chci inspirovat:

Co do světa dáváš, to také dostaneš. Začni třeba pozdravem Krásný a radostný den. Svět ti to vrátí.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • Jedenáctá v RTS...

    18. 7. 2019 8:31:19 | Žanek

    Zdarec - to já když přijdu v jedenáct, dostanu od šéfa pozdrav Hezké poledne :-), ale jinak tady taky máme pohodu... Zdravím všechny volnomyšlenkáře!

    Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.