Příprava na mou první velkou zahraniční pouť

Celé to začalo někdy na konci léta, kdy jsem uvažoval, jakou další výzvu absolvovat. Opět jsem cítil, že je třeba si naplánovat nějaký čas pro sebe, pro takový malý restart. Brouzdáním na internetu jsem objevil zajímavou akci, vedenou pouť do Jeruzaléma, Mystický Jeruzalém. Forma i lokace mě nadchla. Přihlásil jsem se, zaplatil zálohu a pozvolna se těšil. Jenže přišel šok, 7. říjen 2023 všechny plány změnil. Lokalita najednou nebyla bezpečná, akce byla zrušená, záloha vrácená. Co nyní.

Pár týdnů jsem to nechal být a čekal, kam mě to nasměruje. V době Vánoc jsem začal přemýšlet, jak čas, který jsem měl vyčleněný v období velikonoc 2024, využít. Říkal jsem si, že by bylo dobré vyrazit sám někam na pouť. Nabízelo se Santiago, chtěl jsem někam do tepla, přece jen přelom března a dubna není u nás úplně teplo. Ale Santiago jsem měl (a mám) v plánu zdolat z domu a tolik času jsem bohužel tomu letos obětovat nemohl.

Tak jsem brouzdal na internetu, konkrétně na webu ultreia.cz a padla mi do oka cesta do Říma, resp. Poutní cesta do Říma přes Assisi – trasa sv. Františka. Dá se jít třeba jen 10 dní, což sedělo na můj původní časový plán. Při diskuzi s kolegy, zejména Noemi, která už má za sebou pouť do Santiaga, mi v uších zůstala její věta, že dnes neví, proč tehdy šla jen 14 dní, že by zpětně šla rozhodně déle. To byl pro mě impuls, kdy jsem si řekl, že 10 dní je málo.

Ve webovém kalendáři jsem si rozšířil období, kdy nebudu, od 26.3.2024 až do konce dubna 2024. A čekal, co se bude dít dál. Chvíli nic, pak jsem to oznámil v práci. Jsem tam už 11 rokem a i kolegové na mě cítili, že bych měl na chvíli vypnout. Takže nikdo nic nenamítal. Doma to bylo horší, v kalendáři to objevila moje milovaná žena sama, tak jsem si vyslechl nějakou tu výčitku, že jsem jí to mohl říct a ne že se to dozví náhodou z kalendáře. Já však stále čekal, co to může zmařit, zda-li to vůbec dopadne. Postupoval jsem ale dále. Začal jsem plánovat.

Rozhodl jsem se jít trasu z La Verna přes Assisi až do Říma. Celkem nějakých 530 km. Koupil jsem si letenku na 26.3.2024 z Vídně do Říma, pak už bych se měl dopravit vlakem a busem. Pořídil jsem si poutnický batoh. A hlavně jsem si napsal o speciální credencial k této poutní trase. A plánuji a zjišťuji dále. Aktuálně mám asi měsíc a půl do odchodu, tak držte palce, aby to dopadlo. A vážně uvažuji, že o svém putování zde budu průběžně informovat. Tak se těšte.

Čím chci inspirovat?

Máš svůj sen, vydej se za ním.

strazisko

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.